Сите ние наскоро ќе ги носиме овие обетки и ѓердани.

Накитот e често последното нешто што го ставате на себе пред да излезете од дома.  Изминатава модна недела, трендовите на накит за пролет 2023 година ги вклучија  лежерната варијанта и претерано елегантната. Гамата на злато и скапоцени камења.

Погледнете повеќе од најдобрите трендови за накит во сезоната подолу.

Направи сам

Дизајнерите наоѓаат начини да вградат мониста, школки и камења во нивните дизајни на накит. Ѓерданите и обетките, се чувствува како да се пронајдени на дното од кутијата за накит на вашата баба.

 

Сезона на големи алки на рацете 

Големи должини

Врвки со впечатлив детаљ

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа модната ревија на Diesel во Милано сите зборуваат, а еве и зошто
Следна објава📗 Промоција на книгата „Луѓето, а не градот“ од Снежана Младеновска – Анѓелков
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ