Фустанот Solaria потпишан од 16 Arlington, според магазинот Vogue, се издвоил како совршено парче за сите забави.

 Одвреме-навреме се појавува фустан кој целосно не соборува од нозе. Моделот со потпис на Solaria 16 Arlington е еден од нив. Токму ова парче е избрано од магазинот „Vogue“ за најдобар “party” фустан за 2022 година.

Целиот со светки, крој на сирена и сечен детал на стомакот, тој е идеална комбинација на свечен фустан и модерен гламур.

Hailey Bieber

Jodie Turner-Smith (британска актерка и модел)

НЕМА КОМЕНТАРИ