Чантите се слабост за многу жени, а така е лесно да се заљубите во нив на прв поглед …

Меѓутоа, во еден таков момент обично одлучуваме да инвестираме во подолготрајни модни додатоци, а не во нефункционални модели. За среќа, некои основни модели се во тренд оваа есен.

На ревиите за есен/зима 2022 година доминираа класични силуети како што се шик чанти со полумесечина или класични големи чанти.

Од совршена работна чанта до минималистички модели, овие 5 трендови ќе доминираат во есенските комбинации, но ќе ги видиме и во другите сезони.

1. Голема чанта

2. Мекa чанта од вештачко крзно

BLUMARINE BAG IN ECO-FUR WITH LOGO

3. Торба во форма на полумесечина

The 20 Best Crescent Bags 2022: Louis Vuitton Loop, Staud ...

4. Чанта на рамо

Секоја колекција чанти има потреба од безвременска чанта на рамо, без разлика на сезоната. Ако барате нова, размислете за модел во стилот на 90-тите. Изгледа особено шик со неутрални есенски тонови и лесно преминува од дневни во вечерни прилики.

Ne silaze s liste trendova: Ove torbice svi su nosili u 90 ...

5. Торба за забави
Понекогаш ви треба само малку сјај. Трендот со светкави чанти постои веќе некое време, но тука е да остане и оваа есен. Ваквите модели ќе ви дадат совршен финиш за вечерно излегување.

SHAR Mesh Convertible Bag by Olga Berg Online | THE ICONIC | Australia

НЕМА КОМЕНТАРИ