Лето 2022 …

Од лимон жолта и манго портокалова (Proenza Schouler), до нијанси на сочна лубеница, освежителни малини и зрели цреши, до длабоки, интензивни бобинки, оваа сезона сè e во знак на луксузна палета на бои што го подобрува расположението и буди посебна енергија.

Затоа, додека трае летото, освежете ја вашата гардероба со парчиња во впечатлива боја – сега е вистинското време за тоа!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзбор поезија: Во сеќавање на поетесата Светлана Христова-Јоциќ
Следна објаваИнспирација: Рецепт за омлет на шпански начин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ