Долгоочекуваното време за одмор и незаборавни летни авантури е во тек.

За вас кои сè уште ги планирате своите патувања и интересни забави во вој период, подеднакво е важно правилно да ја спакувате вашата гардероба за одмор, а ние ќе ви помогнеме со неколку совети …

Светли елементи

Одморот не е време на здодевни обични изгледи, туку одлична прилика да го збогатите вашиот живот со богати бои.

Слободен стил

Заборавете на строгоста и формалноста. Лесно приспособување и оригиналност се во тренд. Иако понекогаш сакате да покажете некое модерно парче, но, за време на летната авантура најважна е комоцијата и лежерноста. 

Капсула гардероба

Ова е веројатно најважното нешто на оваа листа – функционално решение би било да се одлучите за мал број работи кои одлично одат една со друга.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетен тренд: “гола” или “акт” мода
Следна објава[Интервју] – Наташа Сарџоска: Поезијата и уметноста без вистина се нешто слично на измама.
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ