Летото е време за најстилскиот и најхрабриот изглед. Во мода се сите видови на облекување, деколтеа и етнички мотиви. Многу е лесно да ја направите вашата слика релевантна која зборва сама за себе. Во тоа ќе помогнат врвните летни трендови кои лесно се паметат.

Фустани
Со модни изрези, мини должина, бела боја, корсет или его имитација.

Панталони
Најтренди модел – карго. Стилистите препорачуваат и носење панталони со шлицови, проѕирни и bootcut стил.

Здолништа
Во лето изберете мини и микро, како и макси.Шлицевите и ресите се добредојдени, како и светли бои.

Корсети, блузи и градници
Во оваа сезона актуелни се корсетите (на топло време можат да се носат и на голо тело), ​​транспарентни блузи и градниците (совршено комбинирани со јакни).

Етномотиви
Етничките елементи цврсто се вградени во трендовите ова лето. Смело носете везени кошули и додајте етнички мотиви на летните изгледи.

 

НЕМА КОМЕНТАРИ