Не е лесно секогаш да изгледате добро, ниту да најдете фустан во кој ќе изгледате соодветно во канцеларија, на кафе, но и на вечера во добар ресторан или некоја поформална пригода, а уште потешко е да се најде фустан кои можете да ги носите во сите прилики и по долги години.

Сепак, и тие постојат, едноставни фустани како овие подолу кои со промена на накит, чанта и чевли секогаш изгледаат нови ….

Затоа, би било корисно во вашата гардероба да ги имате следните фустани:

-1- Мал црн фустан

   -2- Мал бел фустан
-3- Фустан на преклоп
–4- Фустан со ориентален дезен
-5- Фустан со пруги
Фустаните со пруги отсекогаш биле вистински летен хит. Можете да ги носите на плажа, за прошетки низ градот, но и во повеќе свечени пригоди. Морнарскиот стил е секогаш хит и никогаш не излегува од мода.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкопје Сити Мол ве советува како да извлечете максимум од Late Night Shopping во 5 чекори
Следна објаваСветски познати архитектонски чуда кои мора да ги посетите
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ