Британската модна уредничка Дина Вантулекен вели дека секој треба да постави одредена граница кога се во прашање цените на чевлите и облеката.

‘Ниту една жена не смее да го помине цело лето во темносини панталони и бела маичка, колку и тоа да и се допаѓа“, убедлива е Дина.

За да ја освежите вашата гардероба доволно е да набавите:

1. лесен летен фустан, здолниште или кошула со мал цветен дезен,

2. едно парче во боја која „вреска“ – на пример, портокалова или „циклама“ и

3. Тренди чанта или сандали.

Важно е сè да прилагодите на вашиот стил и да размислите дали навистина ќе го носите, а не само поради цената која одговара на вашиот буџет.

Истражете ги high-street продавниците и другите брендови каде што распродажбата веќе започна и сигурни сме дека ќе најдете парчиња кои одговараат на вашиот буџет!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОткријте ги главните трендови во модата за жени – лето 2022 година
Следна објаваФустаните со миди должина – идеални за свечени прилики
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ