Dolce & Gabbana ги ангажираше суперѕвездите Џенифер Лопез и британскиот модел Дејвид Ганди да ја претстават новата компанија за очила.

Рекламната кампања ја сними фотографското дуо од Лондон, Мерт Алас и Маркус Пигот, додека двете многу посебни ѕвезди совршено го отелотворуваат гламурозниот свет на Dolce & Gabbana.

Фотографиите од новата рекламна кампања ги комбинираат модерноста и традицијата и ја слават убавина, која отсекогаш била основна вредност за Dolce & Gabbana.

Ганди е добро познат како заштитно  лице на брендот Dolce & Gabbana, додека Лопез моментално е во очите на јавноста повеќе од кога било, така што тие двајца веројатно ќе влијаат на јавната свест на потрошувачите.

На рекламните фотографии Лопез изгледа сензационално во облека од црна тантела Dolce & Gabbana со најновите модели на очила, додека Ганди позира во елегантен костум.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Аквизиции – донации (2017-2021)“ изложба во МСУ – Скопје
Следна објаваВо овие компании вработените работат само 4 дена во неделата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ