Стиловите од 1970-тите го земаат централното место во рекламната кампања на Fendi пролет/лето 2022 година.
Дизајните на уметничкиот директор за женска облека, Ким Џонс, му оддаваат почит на сјајот и гламурот на деценијата, со психоделични принтови, сопствени костуми и фустани подготвени за забави.
Беспрекорна облека инспирирана од седумдесеттите пред објективот на Крег Мекден ја претставија моделите Ријана ван Ромпуј, Анок, Барбара Валенте, Виторија Серети и Јилан Хуа.
Силвија Вентурини Фенди, креативната директорка на аксесоарите на компанијата, создаде чанти со колоритен дизајн и полукружна силуета.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕнтериер во Мелбурн: Луксузен дом во кој протагонистите се нијанси на розеви тонови
Следна објаваКуќата на Гвинет Палтроу во Калифорнија личи на модерна палата
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ