Овие чанти ја освоија титулата на женски омилени и најкорисни модни аксесоари. 

Оваа зима трендовите поврзани со чантите се поинтересни од било кога, а се издвои еден специфичен тренд кој предизвика уште поголемо внимание на трендсетерите: штеповани чанти.

Чантите, кои изгледаат како штепувани јоргани, не натераа да ги засакаме модните  куќи Bottega Veneta, Maison Margiela и Saint Laurent.

И модните куќи и брендови нудат различни верзии на овие чанти, различни големини, дизајни и за лежерен и за свечен изглед, во неутрални и смели нијанси. Значи, малку е веројатно дека нема да најдете дизајн кој одговара на вашиот личен стил. Ја разгледавме понудата на актуелните брендови и за вас ги издвоивме најмодерните чанти во кои вреди да се инвестира оваа сезона. Откријте ги во галеријата.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 7 трендови: декорација на Новогодишни елки 2021
Следна објаваТоп парчиња со монистри кои ги сакаме сега
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ