Темнина која паѓа секој ден порано и посвежи утра: тоа е она што сите знаеме дека не чека до крајот на годината.

Но, една работа за која не се зборува доволно се трендовите за зима 2022 година. Кога ќе дојде зимата, инстинктивно посегнуваме по најудобните плетени работи и најтоплите капути, кои не мора да бидат а приори предвидливи и темни или со неутрални тонови.

Зимските трендови можат да бидат подеднакво разиграни како и оние во летните месеци, а во овој текст ќе се обидеме да ви објасниме како тоа можете да го примените во пракса.

Во делот модни трендови за есен-зима 2021/2022, веќе има проверени основни парчиња кои ќе ве натераат да добиете свежа инспирација за комбинирање или шопинг кој ќе биде надвор од вашите воспоставени правила. Бидејќи наша работа е да бидеме во тек со модните трендови, тука спаѓа и тоа што носат инфлуенсерките.

Дали мислите дека еколошките бунди беа само хит од „минатата сезона“? Не, кога се дизајнирани во овие бои. Чизми над глуждот? Да, се разбира, но стил на старите добри чизми до глужд. Веќе немате идеја какви џемпери и панталони да облечете, а тие модели да не се видени безброј пати?

Не грижете се, подолу ви подготвивме галерија со фотографии од 6-те најинспиративни трендови за оваа сезона, кои сигурно ќе ви бидат добар водич во наредниот период.

Бунди во светла боја

Чизми со патент напред

Пантолони со ретро принт

Омбре џепмер

 

Чанта која блеска

Џемпер со изрези

 

НЕМА КОМЕНТАРИ