Кампањата на MICHAEL Michael Kors „Окото треба да патува“, есен / зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруна и Џерон Мекинли позираат пред објективот на Шон Томас и ја прикажуваат приказната за пријателите кои се среќаваат на различни локации.
Новата есенска кампања ги истакнува најновите парчиња и додатоци на брендот. На една фотографија, ја гледаме Бела Хадид во зелен капут, зелена кратка ролка и фармерки додека носи торба со монограм, зелени акценти и синџири. На втората фотографија, Синди е облечена во тексас шорцеви и топол бел капут.

“Како што полека животот се враќа во нормала, мислам дека сите сакаат да патуваат и да истражуваат”, вели Мајкл Корс. Можете да ја почувствувате енергијата и возбудата од новиот почеток.”

НЕМА КОМЕНТАРИ