Црни сандали со високи потпетици и метални детали во форма на нитни се совршени за празнични моменти во текот на летната сезона …
Да, црните сандали за кои очигледно сите сонуваат, ја содржат токму таа деликатна мешавина која ја комбинира силната женска естетика и срцето на рокенролот.
Настрана, еспадрили, бели патики и рамни папучи, неодоливи се високите потпетици можеби со микро метални „нитни“, или украсени со реси како што предлага Christopher Kane. 
Наш омилен модел?Веројатно новиот модел на брендот Valentino Roman Stud: бидејќи ги видовме како парадираат на модната писта на римсккиот бренд и веднаш се вљубивме во нив.
Црните и златните сандали на Alexander McQueen, исто така се одлична алтернатива за претстојните елегантни вечери.
Во галеријата ви ги откриваме најмодерните предлози за летната сезона.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваОд стилот на Тина Кунаки сме воодушевени!
Следна објаваChanel ја претстави новата кампања за сезоната есен / зима 2021 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ