Графиката се здоби со многу важно место во светот на модата, бидејќи ги потенцира и наједноставните парчиња.
Од класични цветни до модерни животински принтови, ќе најдете многу опции што ќе одговараат на вашиот стил и карактер. Сепак, во оваа категорија, постои уникатен и најексцентричен дизајн, кој го обожаваат љубителите на модата, а тоа е tie dye
отпечаток.

 

(tie dye принтот наликува на формите кои се создаваат кога на површината на водата ќе додате неколку капки боја)

Овој психоделичен принт е модерен веќе неколку сезони, но најпознатите модни брендови не се заситија од овие интересни бои и во новите колекции ни претставуваат многу убави парчиња за летните денови.
Може да го најдете на сите дизајни, од топови и и фустани до панталони и костими за капење.
Ако во вашата колекција немате облека со tie dye принт, сега е време да ја набавите. Во галеријата ќе најдете врвни парчиња од сезоната, кои треба да ви послужат како инспирација!

НЕМА КОМЕНТАРИ