Лежерни креации за освежување на сезонската гардероба …

По соработката со Линда Фароу, Пако Рабан сега се враќа на сцената со нова летна, капсула колекција, наречена “Ciao Paco”.

Придружниот каталог ни ги претставува најдобри парчиња облека и додатоци, кои нè водат да се радуваме на топлите, летни денови.

Креирајќи референци на спортскиот стил од седумдесеттите години, новиот асортиман се одликува со освежени слогани Lose Yourself на капи и маици.

Контраст претставуваат драпираните дресови и кошули украсени со цветен Liberty дезен, како и црно-жолтите бикини и шорцеви за пливање.

Покрај тоа, во колекцијата има и плетените парчиња, тениски панталони и фустани, темни тексас фармерки и унисекс шорцеви.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПанталони со принтови за најубави летни стилови!
Следна објаваТренд: 6 најелегантни нијанси за летен маникир!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ