Шорцевите се неопходен елемент на летната гардероба …

При избор на тексас шорцеви, главната работа е да не се направи грешка и да се избере вистинската должина и стил.

Оваа сезона, дизајнерите претставија различни модели на модните писти – од смели микро шорцеви до бермуди. Покрај тоа, во тренд се сини, бели и од обоен тексас.

Љубителите на модата секогаш се поделени во две групи: оние кои претпочитаат тексас здолништа и оние кои обожаваат шорцеви. Минатиот пишувавме за најрелевантните тексас здолништа, а сега е време да зборуваме за модерни тексас шорцеви.

Меѓу главните модели ова лето се широки модели, како што се прикажани од Ула Жонсон (шорцеви во сиво-зелена нијанса) и Клое (темно сини модели креирани за градски забави).

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеобична нова колекција: Moschino X Sesame Street!
Следна објаваШик вазни кои мора да бидат дел од секој стилизиран ентериер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ