Во последните сезони, соодветните комплети, без разлика дали станува збор за горни делови и панталони, плетени ансамбли или фустани со кардигани, се најмодерни   парчиња на облека …

Бела Хадид, Дуа Липа и секако скандинавските хит девојки ги обликуваат трендовите со својата естетика и создаваат хармонични комплети без многу напор, но секогаш со стил.

Па, зошто да не го пренесеме овој тренд на плажа?

На ист начин како што би го комбинирале плетениот миди фустан со кардиган кој одговара во зима, сега кога се ближи летото. можете да го комбинирате вашиот костим за капење со останатите елементи и да се појавите на плажа стилски, но истовремено непретенциозно елегантно.

Од патики, до проsирни кафтани со дезени, но и неопходните летни додатоци како капа и слично, има многу предлози за комбинирање на костим за капење, а всушност  се многу лесни за применување.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетачка јакна? Да, ве молам!
Следна објаваИнспирација: Беспрекорна пролетна колекција на Диор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ