Секоја жена мора да има барем една бела кошула во својот плакар. Зошто? Бидејќи тоа е класично парче облека кое можете да го носите на безброј различни начини.

Можете да носите бела кошула дење и ноќе, со фармерки, панталони или здолниште – опциите се навистина бесконечни. Сметајќи дека е едно од најсестрание парчиња облека во гардеробата, белата кошула е подеднакво погодна и за топлите и ладните сезони, затоа што можете да ја носите со омилените шорцеви или под омилениот џемпер.

Доколку сакате да знаете како да носите бела кошула и да ја стилизирате на вистински начин, тогаш погледнете во нашата галерија со фотографии каде ве очекуваат инспиративни примери.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена комбинација на грнчарство и мода!
Следна објаваВреме е за шопинг: 10 парчиња кои ќе ни требаат во мај и јуни!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ