Дури и најмодерните жени чии стајлинзи со ентузијазам ги гледаме на социјалните мрежи или улични хроники на стилот, имаат некои правила во врска со секојдневното облекување. Составивме корисен водич за вас, кој ќе ви помогне секогаш да изгледате модерно и трендовски.

Организација

Не е лесно да се набави гардероберот Кери Бредшо, но можеме правилно да ја организираме нашата гардероба со цел да го олесниме секојдневниот стил. Добро облечените жени секогаш знаат каде им е облеката и обувките, затоа никогаш не грешат и не губат време.

Тие немаат фиксен распоред

Многумина од нас го планираат својот изглед за следниот ден претходната вечер, со цел да заштедат време следното утро. Добро облечените жени не работат секогаш според редовниот распоред. За стајлингот да биде успешен, тој мора да оди заедно со времето, нашето расположение и други изненадувања што може да се појават. Значи, наместо да организираат облека, тие претпочитаат да го организираат своето време, така што секогаш се подготвени да излезат со следната идеална комбинација на облека со многу фантазија.

Тие ги носат истите парчиња неколку пати

Добро облечените жени имаат неколку омилени парчиња кои често ги носат на поинаков начин, па никој не сфаќа дека станува збор за истото парче облека. Сега, кога интересот за модата се сврте кон заштитата на животната средина, повторното користење на нашата облека е единственото решение. Сè што треба да направите е да откриете свежи комбинации.

Личен стил

Жените на чиј стил се восхитуваме имаат изглед кој по нешто е карактеристичен за нив и на некој начин, сме идентификувале многу модни трендови со нив. Тоа е стилот кој најмногу им одговара и ги прави да се чувствуваат пријатно. Секако, секој има своја комбинација, како фармерки и кошула или цветен фустан.

Тие се облекуваат за себе

Најосновното правило е да бидете рамнодушни кон коментарите на другите или кон нивните желби. Стилот е продолжение на нашата личност, затоа сакаме тој нас совршено да не изрази. Погледнете се во огледало и ако ви се допаѓа тоа што го гледате, тогаш сте подготвени да го освоите уличниот стил.

Тие бараат инспирација

Инстаграм, модни страници, Pinterest, ни даваат бесконечна инспирација за секојдневниот стил. Ова е токму она што најдобро облечените жени го прават секој ден, бараат идеи и постојано ја развиваат својата естетска страна на личноста.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНосете ја кожата ова лето со нашите совети за стил !
Следна објаваКрема за сончање – колку треба да нанесете за да обезбеди соодветна заштита
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ