Колекцијата содржи градирани нијанси, создадени во свежа, летна палета на бои …

По лансирањето на своите пролетни Алма модели на чанти, брендот Louis Vuitton штотуку ја претстави својата капсула колекција Лето 2021 година, дизајнирана од Никола Гескиер.

Новата линија се одликува со забавни ready-to-wear опции како и одважни кожни парчиња и модни додатоци.

Летните нијанси, како што се корална портокалова, небесно сина и пастелно розова, ги освоија клучните силуети на брендот, Papillon BB до NeoNoe, Onthego и Marshmallow. Торбите се акцентирани и со амајлии од тропски кожни амајлии во форма на цвеќе и лисја.

Кога станува збор за гардеробата, во понудата се лежерен комбинезон кој носи слична тема, додека монограмските дизајни и одважните штрафти освојуваат серија кошули, шорцеви и многу повеќе.

Демиер дезенот е претставен на фустани, костими за капење и бодија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете го најлуксузниот сафари камп на светот!
Следна објаваIn Rust we Trust: Rust Pantone е најмодерната нијанса на пролетната сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ