Секоја сезона, дизајнерите презентираат нови модели на модните писти, додавајќи свеж изглед и детали што го прават фустанот од тексас секогаш модерен и актуелен …
Оваа сезона, Изабел Марант понуди тексас фустан од 80-тите, со избледен изглед.
Инстаграмџиите комбинираат тексас фустан со патики, додека ние исто така ги сакаме во комбинација со каубојски чизми.
Доколку сметате дека фустанот од тексас е премногу лежерен, тогаш погледнете ги парчињата кои ги избравме за вас во галеријата со фотографии.
Ви подготвивме избор на разни стилови женски тексас фустани, винтиџ модели, како и фустани-кошули идеални за секојдневни излегувања.
 
СПОДЕЛИ
Претходна објаваVichy, je t’aime! – отпечаток кој од срце го сакаме!
Следна објаваОда на слободата во новата колекција на Stella McCartney!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ