Во новата сезона, дизајнерите упорно предлагаат да пробаме едноставна и неверојатно стилска техника која дефинитивно ќе им се допадне на оние кои не сакаат да трошат многу време во креирање на стилот …

Во современата реалност, облеката треба да биде не само убава, туку и функционална. Трендовите циклуси се менуваат толку брзо што сега се чини дека апсолутно сите децении, палети на бои и ткаенини се во мода – и во тоа гледаме само предности. Дизајнерите исто така се солидаризираат со нас и меѓу клучните трендови на сезоната, нудат не само одредени модни парчиња, туку и начини за нивно комбинирање, кои се лесни се имплементираат без купување нова облека.

Оваа сезона, тренд е да се комбинира фустан со панталони – веќе позната техника, која сега доби ново значење. Оваа слоевитост ви овозможува да се чувствувате пријатно, додека вашиот изглед ќе изгледа соодветен во многу ситуации – во канцеларија и на состанок или ручек со пријателите.

Сестраноста на овој тандем лежи во фактот – за да останете елегантни, не мора да купувате нови работи – веројатно веќе имате совршен фустан со рамен крој и панталони. Комбинирајте и испробајте модели во различни бои или тон, како што покажаа Jil Sander, Simone Rocha и Joseph.

Можете да изберете хеланки наместо панталони. Оваа техника е совршена за пролетното време. Пронајдете инспиративни примери во галеријата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏенифер Лопез во спектакуларно перфориран костум!
Следна објаваТоп идеи за купатила!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ