Украсени со детали во форма на змии и пеперутки …

Грчката дизајнерка Mary Katrantzou се здружи со брендот BVLGARI за да вдахне нов живот во класичните чанти Serpenti. Презентирајќи го својот познат калеидоскопски дизајн на торби нагласени со змии, дизајнерката понуди ункатна опција на омилените  BVLGARI модели.

Презентирани во кампањата во која главната улога ја доби Наталија Водијанова, мини чантите во живописна црвена и аквамаринска кожа добија златни горни рачки во форма на мали змии.

Блескавите копчиња, обликувани во ликот на змиските глави, се украсени со скапоцени камења.

Асортиманот на поголеми чанти е интригантно и деликатно украсен со перли во форма на пеперутка, создавајќи идеален контраст на нивната инаку цврста конструкција.

Соработката на овие две големи имиња ја комплетира BVLGARI змијската главата, претворена во медаљони.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Сочни“ и обоени прстени се тренд на кој е невозможно да му се одолее!
Следна објаваРајски одмор во срцето на Хималаите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ