Изминатата година беше тешка за целата модна индустрија.

Сепак, брендовите за висока мода беа особено погодени во 2021 година – недостатокот на настани на црвениот тепих и други празнични прилики, имаше големо влијание врз нивната работа. Модната куќа на Ели Сааб страдаше не само од пандемијата, туку и од насилната експлозија во Бејрут, која остави стотици илјади луѓе без покрив над главата и го уништи нивното студио.

Сепак, дури и со сите овие непријатни настани, либанскиот дизајнер Ели Сааб не го губи оптимизмот – тој е сигурен дека животот ќе се врати во вообичаениот ритам многу скоро, па зашеметувачките фустани ќе бидат потребни повеќе од било кога.

Ги одбравме најубавите креации од неговата нова колекција есен / зима 2021 – гледајќи ги овие фустани, уште повеќе ги сакаме социјални настани.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд храна: данска палачинка!
Следна објаваПрочка или Велики поклади!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ