Како дел од Париската модна недела, Оливие Рустен ја покажа новата колекција за модната куќа Balmain.

Секако, скоро на сите дизајнери им недостасува патувањето, кое сега е оневозможено поради пандемијата, но се чини дека Оливија Рустен страда најмногу по нив и им ја посвети својата новата колекција за Balmain.

Модната ревија се одржа на повеќе локации одеднаш: на крилото на авионот, на пистата и во позадина со слика на месечев пејзаж. Локацијата на снимањето беше аеродромот Шарл де Гол во Париз.

Дизајнерската колекција е инспирирана од патувањата, а особено од повоените патувања на Пјер Балмен во Сиднеј и Newујорк. Рустен се потпираше на воениот стил во својата колекција. Покажа палта, пилотски јакни, панталони, груби чизми, како и многу работи во каки боја. Покрај тоа, линијата вклучува металик комбинезони и фустани, како и неонска облека.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМагични изработки на филигран од срма на Јулијана Јакимовска
Следна објаваПролетно освежување во есцентричната и весела зелена боја!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ