Оваа пролет, нашето внимание го привлекуваат живи нијанси – од отпечатоци во стил на виножито до одважните тонови како портокаловата …

Енергичните бои имаат моќ да го трансформираат вашето расположение и да разбудат позитивна енергија во вас. Иако портокаловиот тотален изглед е совршен за топлите пролетни и летни денови, мора да признаеме дека е наменет за храбри дами кои не се плашат од модни експерименти. Доколку не сте подготвени да блеснете со тотален портокалов изглед, ви предлагаме да пробате модни додатоци.

Навистина, оваа силна нијанса е совршена доза на енергија и позитивни вибрации!

За денешниот изглед ја стилизиравме портокаловата чанта со миди фустан во цветен принт, елегантно палто и модерни кафени влечки. Наместо да избереме еден портокалов додаток, ние се одлучивме за два! Стајлингот го завршивме со очила за сонце со портокалова рамка. Забавно, но и шик!

НЕМА КОМЕНТАРИ