“Lady in Red”, не мора секогаш да носи атрактивен црвен фустан; сепак, таа може да го „украде шоуто“ со додавање на леопард принт и злато кои ја рефлектираат нејзината самодоверба …

Ослободете ја дамата во црвено (во себе) оваа пролет и дозволете оваа огнена боја да разбуди добри вибрации во вас.

Покрај пастелните нијанси кои доминираат оваа пролет, црвената исто така не ги напушта своите позиции. Одберете костуми во црвена нијанса кои ќе ги носите со лесни и проsирни кошули, комбинезони од еко кожа или обложете се на црвени фустани.

Погледнете инспиративни примери во галеријата, кои ќе ве охрабрат да одберете црвена облека при следното купување, без размислување.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетен стил во вашата кујна!
Следна објаваОда за Пјер Карден: колекција Давид Кома есен/зима 2021 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ