Gucci Eyewear патува од Венеција до Вухан во својата најнова кампања за сезоната пролет / лето 2021 …

На едниот сет фотографии можеме да видиме модели во типичен италијански амбиент направен од Даниел Ши, додека на другиот, кинеската актерка Ни Ни ја фотографира Лесли Жанг.

Новата сезона се фокусира на преголемите рамки, без разлика дали се работи за диоптерски рамки или за очила за сонце, со потпис на Алесандро Микеле.

Од гондоли до речни чамци, жените Гучи уживаат во гламурозни патувања. Кристофер Симондс работеше на уметничката насока на снимањето: „Ни Ни носи преголеми очила со квадратни рамки изработени од лесен метал, кои се достапни исклучиво во Кина“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏепмерите со “V” изрез – хит на сезоната!
Следна објаваMax Mara: убавина на неутрални тонови во новата колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ