Кратко време нè дели од доаѓањето на пролетта. Деновите стануваат подолги, потопли и посончеви. Наскоро ќе можеме да ги оставиме крзнени лакни, капути и пердувести јакни во плакарот да не чекаат за постудени денови, а ние ќе почнеме да носиме потенки јакни. Оваа пролет, покрај класичните пролетни јакни, ќе доминира една модна новина, а тоа е над -кошула!

1. Кожна јакна

Кожната јакна е безвременски тренд, така што ќе се носи и оваа пролет. Кожната јакна може да биде со класичен крој, но кожни јакни кои личат на кошули ќе бидат популарни.

2. Мантил

Оваа пролет ќе се носат “oversized” -„преголеми“ мантили, со долг крој или оние кои ги носеа во 80-тите години на минатиот век.

3. Тексас јакна

„Преголемиот“ “Oversized” крој ќе преовладува и во светот на тексас јакните. Најтрендовска ќе биде таа која е “испран” тексас. Долгите тексас јакни повеќе нема да бидат „ин“, туку оние до или над колковите.

4. Над-кошула

Над-кошула е јакна изработена од материјал познат како фланел. Фланелот е топол материјал, идеален за свежите пролетни вечери. Над-кошула во коцкаст дезен е најголемиот хит во сезоната.

Побарајте ги овие модели во Скопје Сити Мол 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVersace пролетна чанта: La Medusa!
Следна објаваБоите се тука за да ве освојат – пролетна свежина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ