Што е подобро од класика стилизирана во модерен изглед?

Модните трендови доаѓаат и си одат, но има и такви кои остануваат малку подолго во споредба со другите, само затоа што се многу поелегантни и попрактични. Еден пример за ова би бил preppy chic изглед.

Preppy chic изглед постои веќе некое време и сè уште го задржува своето сигурно место на модната сцена без знаци на откажување или излегување од мода.

Некои можеби мислат дека preppy стилот е малку штреберски, но тој е всушност доста софистициран. За препи шик изглед, денес одбравме карирана црвено сако, класични кожни црни чизми и кошула со елегантни ракави.

 


СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолоритни парчиња облека со рачно насликани мотиви на уметницата Кате Биновска
Следна објаваДали ги видовте новите билборди низ Скопје?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ