Saint Laurent ја ангажираше Кејт Мос како заштитно лице на својата кампања пролет 2021 година …

Наспроти вообичаените црно-бели портрети, овој пат, славниот бренд се одлучи за фотографии во боја, направени од Јирген Телер. Позирајќи пред графити во Париз, британската икона беше облечена во облека дизајнирана од Ентони Вакарело.

На една фотографија, таа носи црно-бел кардиган во комбинација со блуза од тантела и кожни шорцеви.

На другата. можеме да ја видиме Кејт во крзнена јакна, црн топ, панталони и чевли на платформа.

Исто така, можеме ја видиме и торбата со финиш од тексас и златни детали.

На секоја слика, моделот е во лежерна, кул атмосфера, совршено комбинирајќи ги креациите на новата сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРангирани: најинтелегентните нации на светот!
Следна објаваАвтентичен хотел за спектакуларен одмор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ