По неколку месеци чување на најдобрата облека за специјални настани, решивме да ги смениме ставовите …

Иако порано облеката со монистра се носеше само за вечерни излегувања, или беше дел од стајлингот за забави и журки, не можеме да негираме дека инфлуенсерите на уличниот стил докажаа дека тие можат да бидат: лежерни, смели, елегантни и преку целиот ден.

Оваа сезона, стилизираме топ со монистра и едноставни парчиња облека, а создаваме модерен лежерно-шик изглед.  

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШик каубојски чизми!
Следна објаваРангирани: најинтелегентните нации на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ