Оваа година, кога зборуваме за најмодерните јакни, се истакнуваат штепаните јакни. Без разлика дали се долги или кратки, тие гарантираат шик и елегантен изглед.

Ватираното сако од брендот Burberry е вистинска инвестиција, а инфлуенсерките го докажаа тоа.

Не ве оставаме без неколку стилски идеи, затоа одбравме кожени кафени панталони и ги споивме со волнен џемпер во иста боја, а потоа следува и нашата стилска sвезда – јакна. Оваа комбинација ќе изгледа совршено во комбинација со црна чанта и високи потпетици.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖивотински принт во зимска сезона!
Следна објаваGIVENCHY – модни додатоци со 4G катнаци!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ