Диор претстави луксузен пресврт на тема удобни обувки, со два нови стила – влечки и домашни чизми (патофни) Chez Moi …

Овие силуети, чие име во превод значи „кај мене(дома)“, извезени се со препознатливиот луксузен отпечаток Oblique, кој го пренесе трендот на логоманија во нашите куќи, влечки и патофни.

Папучите Chez Moi, кои доаѓаат во варијанта на темносино кадифе, се нудат во едноставен, рамен стил. Соодветната торба од сино кадифе ги прави погодни за носење каде и да одите.

Домашните чизми Chez Moi, исто така создадени од сино кадифе, добија ѓон што не асоцира со еспадрили. Dior лого панелот, сличен на оној кој  го видовме на торбата Book Tote, е зашиен до центарот на средишниот дел на чизмата.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПариз добива неверојатна урбана градина!
Следна објаваВреме е за Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ