Иако белите чизми го имаат својот момент оваа зима, чувствуваме дека и белата чанта треба да земе свој удел на зимската модна сцена …

Нашата денешна инспирација е торба која одлично одговара на сите бои на зимската палета и ќе додаде одличен шик изглед. Белата торба е исто така тука за да  балансира помеѓу класиката и трендовите.

Белото здолниште е комбинирано со краток кардиган од волна и свила, кожни чевли со ланец и бела чанта – сè што ви треба за шик зимски изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКадифените нокти – голем зимски тренд на убавина!
Следна објава2020 Golden Needle Design Award за одморалиштето Yezo !
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ