Настапот на пејачката се случи точно на новогодишната ноќ!

Џенифер Лопез стана главна хероина на традиционалните американски „народни свечености“ на Тајмс Сквер во Њујорк.

Сценскиот стајлинг на Џенифер Лопез беше навистина неверојатен!

Највлијателната жена во музичката индустрија се појави на сцената облечена во огромна бунда изработена од пердуви. Лицето на актерката и пејачка не беше  покриено со медицинска маска, туку со дијамнтска маска-визир. 

Под спектакуларниот наметка од пердуви се наоѓаше светкав костум составен од елек и панталони. Оваа комбинација ќе биде многу релевантна во нареднава пролет!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSирнете во бајковитиот замок на сред езеро!
Следна објаваВнуката на Грејс Кели – Шарлот Казираги во волшебна реклама на Шанел!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ