Инвестирањето во проверен капут е секогаш добра идеја, но дали веќе знаете кои модели се во тренд оваа зима?

Меѓу новитетите од зимата 2021 година, покрај моделите изработени од еко крзно и класици во сиви и камел нијанси, има и капути со кариран дезен кои се совршени за најстудените зимски денови! Капутите со кариран дезен никогаш не излегуваат од мода, а оваа година тие доминираат во продавниците на нашите омилени брендови, како и кај модните инфлуенсерки.

Постојат верзии изработени од потенки ткаенини кои се идеални за потоплите денови и потсетуваат на големи кошули, но и модели изработени од волна и кашмир кои ќе ве загреат и ќе изгледаат модерно и стилски.

Овие капути се идеални за дами кои сакаат монохроматска облека – докажан волнен капут со кариран дезен е најдобриот избор кој ќе внесе доза на забава во вашата еднобојна облека!

За зимата 2021 година има многу верзии на карирани капути, долги и кратки, потешки и полесни, премногу големи, дури и со појаси. Дали веќе знаете на кои модели да се фокусирате? Проверете ја галеријата со фотографии!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОБЈАВЕН РОМАНОТ „ГОРДИОТ ДАБИДЕШ“ НА ЧЕШКАТА ПИСАТЕЛКА ИРЕНА ДОУСКОВА
Следна објаваСемејни вредности: Празнична кампања на Ralph Lauren!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ