Метју Вилијамс ја претстави својата прва колекција за брендот Живанши во октомври оваа година, откако беше назначен за креативен директор пред само седум месеци Следејќи го неговиот асортиман за пролет / лето 2021 година, брендот лансираше изменета селекција од низата разиграни, но елегантни силуети за мажи и жени. Во lookbook-от што можете да ги видите во галеријата, моделите се прикажани во долги, тесни блејзери, со тесни панталони со висок струк.

Тексас стиловите се нагласени со деликатни елементи кои им даваат интересен изглед. Кога станува збор за главните парчињата, во понудата се три четвртини палта со крокодилски отпечаток, заедно со волумиозните и урбани винтијаги.

Клучните дизајни за мажи се панталони во класичен стил, со сако со едноредно копчање, а кое доби амблем 4G на поставата, со маици кои имаат интересни детали. Дополнителни модели, како парка јакни, дуксери и блузи, ја завршуваат машката понуда.

Покрај тоа, Вилијамс создаде серија маици со технолошки напредни дизајни. Секој од нив доби 3Д ѓердан или тtrompe l’oeil рендери преку Живанши графиката.

Кога станува збор за додатоците, колекцијата се состои од ново повторување на торбата Антигона, два модели кое се носат преку рамената и унисекс Вертикал мини модел со ланец.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите новогодишни елки на познатите!
Следна објаваЗима во црвено со парчиња кои мора да ги имате!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ