Плишот е задолжителен за посебни прилики, зимски церемонии, но кој вели дека не може да се носи преку цел ден?

Доволен е само блејзер, панталони или здолниште со вечерна мини чанта, за да добиете лежерен шик изглед.

Лидер меѓу трендовите, плишот се врати во прв план на модните писти кај Гучи и Фенди во форма на долги црни фустани украсени со тантела, елегантен костум предложен од Диор и луксузна и аристократска темно сина облека кај Армани.

Но, не застанува тука! Кадифената манија влијае и на додатоците. На кратко, за зимата 2020 година, ќе биде скоро невозможно да не подлегнете на искушението да немате барем едно плишано парче во вашиот плакар. Ако барате инспирација, нашиот избор на плишана облека и модни додатоци ќе ги најдете во галеријата.

Во Скопје побарајте ги моделиве во Guess, Mango, Zara, MaxMara, Pennyblack …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNew Angie M. Sportswear Collection – “2020 going 80’s”
Следна објаваНајубави луксузни новогодишни украси за 2021 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ