POLO Ralph Lauren ни го нуди својот беспрекорен стил во својата нова колекција Holiday 2020 …

Празничната колекција POLO комбинира комотни и одлично кроени парчиња, кои можат да се носат во лежерни и свечени прилики. На пример, класичните парчиња како тартан блејзерот и џемпер POLO Bear изгледаат одлично во комбинација со пар искинати фармерки.

Прифаќајќи ја модерната палета на црната и црвената боја, дополнителните акценти на овој асортиман го ставаат во центарот на вниманието интересниот кариран дезен, кој украсува кардигани, палта и јакни.

Кожните ремени со токи во Western стил додаваат американски момент на празниците, додека плетените капи и шапки и даваат младешки став на оваа сезона.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри минерали кои се важни за посилен имунитет, повеќе енергија и подобар сон?
Следна објаваПразнични џемпери од новите колекции!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ