Леопардскиот отпечаток е способен да се прилагоди од сезона во сезона…

Шармот и привлечноста на овој принт секако не остануваат незабележани, а неодоливиот животински принт не запаѓа во длабок зимски сон дури и во текот на зимата.

Поздравете ја монохроматската облека бидејќи шарените леопардски принтови се појавуваат на меки крзнени палта што не галат и топлат во текот на зимата, топли џемпери, зимаски чевли, фустани, блузи и сезонски модни додатоци.

На кратко, во тек е ловот за совршена облека со животински принт …

СПОДЕЛИ
Претходна објава♕♘Обновете го вашето знаење во играње на шах со “Queen Gambit”
Следна објаваНов хит зимски напиток: Топло чоколадо со шлаг од кокос
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ