Ви ја претставуваме хрватската дизајнерката Ана Марија Рицов, која негува уникатни естетски постулати, верно следејќи ги принципите кои и се важни.

Секогаш силно фокусирана на производството,таа ги  гради свои модни приказни на уникатност, се фокусира на детали, истражувања на иновативни решенија за дизајн, но исто така и на општ квалитет, од кроење и материјали па се  до техники на производство.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна инспирација балетската бајка „Оревокршачка“!
Следна објаваDIOR го претстави вториот дел од колекцијата Chez Moi (видео)!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ