Chanel Pirate Boots, за прв пат се видени на модната ревија Chanel есен / зима 2020 година, а сега веќе станаа модел на сезоната.

Новиот тренд наметнат од Chanel се чизми кои потсетуваат на пиратски или уште подобри машки чизми од 15 век. Повеќето модерни французинки се видени на улиците облечени во двобојни чизми од кожа, сите комбинирани со панталони.

Со оглед на тоа што многумина ги носат во моментов, нема сомнение дека чизмите со потпис на Virginie Viard, се вистински француски шик и апсолутен хит на сезоната.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШарм и мода во новата празнична кампања на Dunhill!
Следна објаваRoberto Cavalli претставува нова визија за удобност во домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ