Меките кардигани се совршен избор за секоја модна омбинација, а за вас ги пронајдовме најубавите парчиња во кои ќе сакате да ја поминете целата есен и зима.

Кардиганите се едно од нашите омилени парчиња за комбинирање, особено сега кога температурите паднаа. Покрај тоа што се удобни и пријатни, кардиганите ќе и дадат шик изглед на најрелаксираната облека.

Проверивме што нудат разни брендови и ги избравме најубавите за вас.

Подолу ви донесуваме слатки кардигани од Зара.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрн капут – совршен „зачин“ на вашиот зимски изглед!
Следна објаваSlow living: скандинавска култура на задоволство и можноста да се цени живоотот каков што е!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ