Веќе имавме можност да ги видиме иконските и сакани Louis Vuitton Capucines чанти во различни варијанти …

Почнувајќи од реткиот модел создаден од кроко кожа, преку оние со контрастни рабови, сè до безвременската жолта, секоја од Capucines опциите, кај нас ја разбуди желбата за купување.

Овој пат, Louis Vuitton Capucines добија уметничка промена благодарение на групата од шест меѓународно реномирани уметници, кои ја продолжуваат сагата за метаморфозата на овој иконски додаток, комбинирајќи ја современата уметност, модата и занаетчиството.

Колекцијата Louis Vuitton Artycapucines претставува модели создадени од Беатрис Милхазес, Жан-Мишел Отониел, Џош Смит, Хенри Тејлор, Лиу Веи и Жао Жао.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдолништето со реси е „моден фетиш“ во есенската гардероба!
Следна објаваБајковитиот имот на Елен Деџенерис и Порша де Роси се продава!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ