Оваа есенска сезона, Louis Vuitton одлучи да ја прошири својата иконична колекција Monogram Empreinte, со помош на две нови двотонски верзии на најпопуларните чанти на брендот …

Новитетите во колекцијата Empreinte додаваат заносен двобоен изглед на стилските комбинации на нијанси и дезени.

Трендовските модели, како што се Montaigne, Pochette, Felicie, NeoNoe и Onthego, се нудат во црни и смеѓи тонови, а се нагласени со крем обоениот Monogram мотив.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSingapore Airlines – своите луксузни авиони ги претвора во ресторани!
Следна објаваСтар траект трансформиран во луксузна вила!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ