Презентирајќи ја новата колекција машки костуми на Gucci, режисерот Harmony Korine го фотографираше креативното трио – Tyler, The Creator, A$AP Rocky и Iggi Pop.

Тројцата музичари ги носеа најновите парчиња познатиот бренд, позирајќи во модернистичка вила во Лос Анџелес.

„Сакам да ја раскажам приказната за елеганцијата на целосно произволен и необичен начин. Можеби елеганцијата е нешто што е насекаде околу нас, за кое не сте ни свесни. Машката елеганција навистина може да биде непредвидлива и чудна “, изјави Alesandro Mikele, креативниот директор на Gucci.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДолги фустани: најубавите модели за вашата есенска гардероба
Следна објаваMANDRAGORE – наубава и највисока зграда во Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ