Инспирирани од убавината на природата и културата ширум светот, чантите Louis Vuitton Keepall станаа луксузна стока на One & Only Resorts.

Еве што треба да знаете за оваа колекција …

Ажуриранaта ограничена торба Louis Vuitton Keepal објавена е како дел од соработкаta со париската модна куќа Jay Ahr и One & Only Resorts. Чантите станаа дел од ексклузивната колекција One & Only Heritage, каде што секоја е олицетворение на едно од одморалиштата на ланецот.

„Модата е составен дел од животот на нашите гости. Секоја торба има своја историја и дух, истовремено инспирирајќи патувања и истражувања низ светот, создавајќи длабока врска со местото на кое е секоја торба посветена “, вели Filip Zauber, извршен директор на Kerzner International.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПовик за изработка на концепт за видео игра за зачувување на животната средина
Следна објаваLouis Vuitton претстави двосед од 65 000 американски долари!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ