Цел спектар на кафени нијанси – од богато чоколадо до светол песок – е најдоброто нешто на што можете да помислите ако сакате да ја направите вашата облека поблагородна.

Додадете една кафеана боја во гардероберот или облечете се во чоколадо од глава до пети. Комбинирајте работи од оваа боја со густи текстури и обемни модели: додадете преголем џемпер на кожни панталони или на свилен фустан, бордо чизми или изберете костуми со широк крој.

Кафената боја е идеална во комбинација со ахроматските бои – бела, црна и сива, но најсовремените опции се добиваат со додавање нијанса на кафе, карамела или млеко. Погледнете ги нашите предлози во галеријата со фотографии и не обвинувајте се себеси за љубовта кон овој десерт.

СПОДЕЛИ
Претходна објава22. Моден Викенд Скопје од 1 до 3 октомври во Јавна Соба
Следна објава6 начини да го украсите вашиот дом како Французинките!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ